Exotické dreviny

Cumaru

Cumaru terrassendielen 120mm produkt | severské drevo

Cumaru (alias brazílsky teak , Dipteryx odorata ) vytvára bezstarostný, príjemný vonkajší priestor, po ktorom túžite. Keď vstúpite na terasu vyrobenú z Cumaru, objaví sa vám bohatá ukážka zlatohnedých až červenohnedých farieb a tmavých zrnových akcentov. Cumaru je exotické tvrdé drevo, na ktoré sa môžete spoľahnúť, pretože prirodzene odoláva hnilobe, rozkladu a napadnutiu hmyzom. Drevo z Cumaru je husté a má prepletenú kresbu. To pomáha, aby bol pevný a odolný ale zároveň to znamená že pri montáži môže byť potrebné predvŕtanie.

Garapa

Garapa profile pic | severské drevo

Garapa, ktorý je tiež označovaný ako brazílsky jaseň, je úžasnou voľbou pre Vaše terasy. Odtieň tohto dreva je svetlejší ako IPE a má krásny tón brazílskeho tvrdého dreva. Je tiež extrémne pevný a odolný a vyžaduje nízku úroveň údržby.  Je to exotické tvrdé drevo, ktoré je skvelou voľbou pre exteriérové aplikácie vďaka svojej odolnosti proti hmyzu, hnilobe a nepriaznivým poveternostným podmienkam. Dodržiavaním vhodnej údržby terasových dosiek z Garapy môžete zaručiť, že si kvalitu a krásu Vašej terasy zachováte po dlhšiu dobu. 

IPE

Obrazok 2023 08 01 135308890 | severské drevo

Hobľované dosky IPE, tiež nazývaný ako brazílsky orech je nádherné exotické drevo z Južnej Ameriky. Je to tá najlepšia voľba dreva pre Váš domov. Drevo IPE je známe tým, že je jedným z najtvrdších, najsilnejších a prirodzene najodolnejších voči hnilobe, oderu, počasiu aj škodcom. IPE patrí medzi jedno z mála drevín s najdlhšou životnosťou, v niektorých prípadoch aj viac ako 50 rokov. Sfarbenie sa môže líšiť od červenohnedej po žltkastejšiu olivovo hnedú alebo tmavšiu hnedú. Vďaka svojej tvrdosti a pevnosti je vhodný na podlahové aplikácie (terasy) ale tak isto sa môžu využívať na oplotenie a iné. 

Angelim Vermelho

Angelim vermelho balk 70x140 mm geschaafd tropisch | severské drevo

Angelim Vermelho je tropické drevo, ktoré pochádza z Brazílie. Sfarbenie je červenohnedé. Je to extrémne odolné drevo voči vode a má extrémne dlhú životnosť. Najväčšou výhodou Angelima Vermelha je, že sa takmer nedeformuje. Je výbornou voľbou pre stavby v záhrade ako na pergoly, plotové stĺpiky, podkladové hranoly pod terasy alebo čokoľvek iné. Napriek vysokej tvrdosti je Angelim Vermelho je ľahko spracovateľný. Pri montáži je potrebné drevo predvŕtať.