TVRDOSŤODOLNOSŤDLHOVEKOSŤ

NAJVÄČŠÍ ŠPECIALIZOVANÝ IMPORTÉR
REZIVA Z EURÓPSKEHO SEVERU RUSKA,
URALU A SIBÍRI NA SLOVENSKU

Kartáčovanie dreva

Kartáčovanie dreva je spôsob úpravy dreva a drevených profilov ako napríklad u hobľovaných dosák, dlážkovíc, profilov na fasádu alebo dosák na terasu. Proces kartáčovania sa vykonáva strojom so špeciálnymi kefami. Odstránia z povrchu mäkké vlákna dreva, čím vytvoria prírodnú kresbu s vystúpenou tvrdšou zložkou, tzv. zimných vlákien s jedinečným vzhľadom.

Na povrchu pohľadovej strany ostáva iba tvrdšia časť dreva. Povrch sa stáva tvrdší, odolnejší a s dlhšou životnosťou. Veľkou výhodou je kartáčovanie najmä smrekových a borovicových drevín, ktoré patria medzi mäkšie dreviny, ale samozrejme aj sibírsky smrekovec. Pomocou kartáčovania nadobúdajú lepšiu odolnosť a dlhšiu životnosť. Je to užitočné hlavne pri použítí na podlahy, terasu, či na exteriérový obklad.

 

Pomocou kartáčovania (kefovania) sa odstráni mäkký materiál z rastového kruhu stromu. To, čo zostalo na povrchu dosky odkryté, je srdcom dreva. Výsledkom procesu je drevený povrch s výraznejšou textúrou , ktorá pôsobí luxusným vzhľadom. Vzhľad je mierne opotrebovaný, jemne zvetraný a rustikálny. Kartáčované drevo v podstate napodobňuje vzhľad regenerovaného dreva, čo je nielen novodobý trend, ale tiež skrýva nedokonalosti a škrabance lepšie ako hladké povrchy.

 
 
kartáčovanie dreva mäkkých drevín

Kartáčovanie mäkkých drevín

Medzi mäkké dreviny patria smrek a borovica, ktoré samozrejme aj ponúkame v našich predajniach tiež za rozumné ceny. Vieme pre Vás vykartáčovať rôzne profily napr.: Tatranský profil, Imitácia hranola, Perodrážka, Dosky hobľované za výhodnú cenu od 4 eur bez dph za m2 Cena zavisí samozrejme aj od množstva materiálu. Pri väčšom množstve ponúkame bezkonkurenčné ceny!


 
Kartáčovanie dreva tvrdých drevín

Kartáčovanie tvrdých drevín

Medzi tvrdé dreviny patrí sibírsky smrekovec, ktoré samozrejme aj ponúkame v našich predajniach tiež za rozumné ceny. Vieme pre Vás vykartáčovať rôzne profily napr.:Imitacia hranola, Dosky hobľovanéza výhodnú cenu od 5 eur bez dph za m2Cena zavisí samozrejme aj od množstva materiálu. Pri väčšom množstve ponúkame bezkonkurenčné ceny!


 
kartáčovanie drevených hranolov

Kartáčovanie hranolov

Náš team Vám vie zabezpečiť kartáčovanie stavebných hranolov, ktoré tak nadobudnú extra luxusný vzhľad. Takéto hranoly môžete využiť pri širokom spektre využitia napríklad: pri stavbe altánku, pergoli, plotových dieloch.

Kartáčovanie je u nás veľmi výhodné z viacerých hľadísk:


nový a veľmi kvalitný kartáčovací stroj z Rakúska značky FELDER
pri menších množstvách Vám náš profesionálny team vykartáčuje drevo na počkanie a aj pri väčších množstvách sme schopný Vám vaše drevo pripraviť do 3 dní.
vykartáčujeme aj tovar ktorý nebol u nás zakúpený
a to všetko za nízke ceny od 4 eur bez dph za m2.